ELMASBURNU KADINLAR PLAJI

BEYKOZ RİVA KADINLAR PLAJI

Beykoz Riva Kadınlar Plajı

Beykoz Riva kadınlar plajı İstanbul içinde olması nedeniyle oldukça avantajlıdır. Tatile gidemeyenler, tatile gitse bile sık sık güneşlenmeye, denize girmeye ihtiyaç duyan kişiler plaja oldukça yoğun rağbet göstermektedir. Riva kadınlar plajı yeni açılmasına rağmen İstanbulluların dikkatini çekmiştir. Şehirde nezih, yeni, güzel ve kadınlara özel bir plaj olması uzun zamandır beklenen bir fırsattı. Üstelik plajın yakınında ormanlık alan olması da kadınlar tarafından en beğenilen özelliklerden biri oldu. Elmasburnu plajı ziyaretçileri hem piknik yapıp hem de denize girerek eğlenebilir. Elmas burnu tabiat parkı doğa severler için piknik ve yüzme dışında çadırlı kampçılık, kuş gözlemciliği, fotoğrafçılık, karavanlı kampçılık ve doğa yürüyüşü gibi imkanlar da sunuyor.

ELMASBURNU KADINLAR PLAJI
BEYKOZ RİVA KADINLAR PLAJI

Kadınlara Özel Yeni Bir Dünya

Riva’da bulunan kadınlar plajı yeni yapılandırılması nedeniyle oldukça özenli bir yerdir. Kafesinde bulunan uygun fiyatlı ve hijyenik gıdalar özel kadın görevliler tarafından sizlere verilir. Tüm çalışanlar kadınlardan oluşur. Buranın koy olması nedeniyle dışarıdan sizi herhangi bir erkeğin görmesi olanaksızdır. Koy manzarasına sahip restoranı, localı plaj kısmı ve piknik üniteli park alanı sizleri beklemektedir. Yaz aylarında hem serinlemek hem de kadın arkadaşlarınızla farklı bir gün geçirmek için plajı kullanabilirsiniz. Riva kadınlar plajı, haftanın dört günü yalnızca kadınların kalan üç günü ise hem kadın hem de erkeklerin kullanabileceği şekilde düzenlenmektedir. Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri kadınlara özel hizmet veren plaj; cumartesi, pazar ve pazartesi ortak halinde kullanılabiliyor.

Beykoz Belediyesi, kadınların yanı sıra çocukları da içine alan bir plaj hazırladı. Çocuklar için buraya 2 adet çocuk parkı ekledi. Siz güneşlenirken çocuklarınız da kendi aralarında eğlensin diye birçok imkân sağlandı. Yalnız olarak, arkadaşlarınızla, ailenizle veya çocuklarınızla 9 bin metrekarelik yürüyüş alanında yürüyebilir, 29 locanın birinde güneşlenebilirsiniz.

Kadınlar Plajı Ulaşım İmkanları

Plaja ulaşım sağlamak İstanbul’da yaşayanlar için oldukça kolay! Özel aracınızla, otobüsle ya da plaj servisleri ile buraya gelebilirsiniz. Özel araçla gelecekler için plajdan ayrı bir yerde 227 araç kapasiteli bir otopark hazırlandı. Aracınızdan indikten sonra elektrikli servis araçlarıyla plaja inebilirsiniz. Koy kısmından ayrı bir yerde olan otopark her türlü araç alabilecek kadar büyük bir alana sahiptir. Beykoz Riva kadınlar plajı, Sağlık Bakanlığı tarafından halka açık plajlar onayını almış bir plajdır. Bu nedenle Beykoz Belediyesi plajdan geçen otobüs seferlerini özel olarak düzenledi. Otobüsle gelmek isteyenler için de ulaşım yine çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. İsterseniz otobüs, isterseniz minibüsle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Riva Elmasburnu Plajı Avantajları

Bu plajın diğer kadınlara özel plajlarına göre birçok avantajı bulunuyor. İlk olarak henüz açılmış olması nedeniyle tüm ekipmanlar yeni ve hasar görmemiş durumda. Şezlong şemsiye, loca, piknik üniteleri, kafe, büfe ve çocuk parkı gibi alanlar el değmemiş kadar temiz! Üstelik fiyatları da İstanbul içinde olmasına rağmen oldukça uygun şekilde bizleri karşılıyor. Özel loca fiyatı, şemsiye fiyatı, şezlong fiyatı, giriş ücreti gibi fiyatlandırmalar her bütçenin karşılayabileceği şekilde düzenlenmiş. Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı plajda hiçbir sorun yaşanmadan herkes günü birlik tatilini yapmaya devam diyor. Kesintisiz temizlik hizmetini sağlayan görevliler çift vardiya şeklinde çalışıyor. Giyinme kabinleri, duşlar ve tuvaletler sık sık temizlenerek hijyenik bir ortam sunuluyor. Riva kadın plajı 2020 Temmuz’dan beri bu şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

138 dönümlük arazi üzerine kurulan plajda özel bir restoran da mevcut! Dünya mutfağından yemekler verilen restoranda sabah kahvaltısı da veriliyor. Restorandan ve büfeden yemek alabildiğiniz gibi dışarıdan kendi yemeklerinizi kendiniz de getirebilirsiniz. Restoranda, güvenlikte, temizlikte, yönetimde vs. tüm alanlarda çalışan personel kadınlardan oluşuyor. Tesettürlü ya da tesettürsüz tüm kadınlar burada yalnızca kendilerine özel bir gün geçireceklerinden emin şekilde bulunuyor. Kendinizi hem özgür hem de rahat hissederken denizde ferahlayabilir, kumlarda güneşlenebilirsiniz. Kadınlar plajı tüm kız çocukları için açıkken 7 yaş üzeri erkek çocuklarını almamaktadır. Bu nedenle gelmeden önce mutlaka kuralları okumak gerekir. Eğer yanınızda 7 yaşından büyük erkek çocuğu ile gelirseniz plaja alınmanız söz konusu olmaz.

Elmasburnu, İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Açıldığı günden beri talep alan plaja gelmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir. Sosyal mesafeye dikkat edilen plajda belirli ölçütlere göre kişi alınıyor. Kişi sayısı aşıldığı takdirde geri dönmeniz sorun oluşturabileceğinden gelmeden önce mutlaka iletişim kurmalısınız. İletişim kurarken gelecek kişi sayısı hakkında net bir rakam vermelisiniz. Ekstra gelecek kişiler için kurallar ihlal edilmez.

Plaja gelmeden önce ihtiyaçlarınızı çevre market ve mağazadan karşılayabilirsiniz. Burada sizlere özel yiyecekler hazırlansa da piknik yapmak isteyenler istedikleri yiyeceklerle beraber gelebilir. Kadınlar plajı içinde sunulan hizmetler; wc, duş kabini, cankurtaran, soyunma kabinleri, mescit, sağlık kabini, vestiyer, masa ve sandalye, duş, büfe, şezlong, loca, şemsiye gibi hizmetlerdir. Plaja evcil hayvanlar alınmıyor. Buna ek olarak mangal, tüp ve nargile gibi yanıcı ürünler de plaja alınmayan malzemeler arasında bulunuyor. Bu nedenle piknik alanında mangal yapma gibi bir durum mevcut değil.

RİVA ELMASBURNU PLAJI
RİVA ELMASBURNU PLAJI

Plaj Hakkında

Plajda denizin mavisi ile parkın yeşili birleşerek doğa manzarasını gözler önüne serer. Ayrıca kumsalı ve denizi özel olarak temizlenir. Kumsal da denizin içi de taşlık değil kumlardan oluşur. Deniz suyu berrak, temiz ve ferahtır. Çok fazla dalga olmadığı için güven konusunda sorun yaşanmaz. Fakat her ihtimale karşın cankurtaran da vardır. Riva elmas burnu her kesimden insanın karşılayabileceği giriş ücretine sahiptir. Belediye halkın tamamı için güvenli ve eğlenceli bir alan oluşturmuştur. Yaz aylarında dilerseniz piknik yapmak dilerseniz denize girmek için burayı kullanabilirsiniz. Haftanın üç günü ailecek gelebilir geri kalan dört günü kadın arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Koy manzarasına sahip restoranın içinde tabiat parkında istediğiniz yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Hem restoran hem de büfeden şezlonglara yemek alabilirsiniz.

Elmasburnu kadınlar plajı hizmet kalitesi ile diğer plajlardan farklıdır. İstanbul’da yer alan plajların çoğu fiyat olarak pahalı yerlerdir. Fakat burası hem kadınlara özel hem de uygun fiyatlı bir plajdır. Kalabalık arkadaş ya da aile grupları halinde burada dilediğiniz gibi yiyip içebilir denizin serin sularında yüzebilirsiniz.

Riva, İstanbul’da yaşayanların serinlemek için uğradığı yerlerden biridir. Burada uzun yıllardır kadınlara özel bir plaj olmamasından yakınan birçok vatandaş bulunur. 2020 yılında Beykoz Belediyesi bu soruna son vererek ortaya güzel bir proje çıkarmıştır. Projede hem kadınların özel olarak hem de ailece kullanabileceği bir tesis kurulmuştur. Plajın yakınında tabiat parkı olması mavi ile yeşilin buluştuğu bu yerde huzurlu bir gün geçirmenizi sağlar. Riva kadınlar plajı her yaştan kadının kendini değerli hissettiği bir sahildir. Bu sahilde size özel hizmetlerden yararlanarak dilediğiniz gibi zaman geçirmeniz mümkündür.

Plaj Ücretleri

Riva bayanlar plajı için ücretlendirme kadınlarda tam fiyattan yapılır. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz, 7-9 yaş arası kız çocukları yarı ücretlidir. 9 yaşından büyük kız çocuklarından tam ücret alınır. Ücrete dahil olmayan hizmetler yalnızca yeme içme hizmetleridir. Duş, wc gibi alanlar giriş ücretine dahildir.

ELMASBURNU KADINLAR PLAJI
ELMASBURNU KADINLAR PLAJI