RİVA KADINLAR PLAJI

Riva Kadınlar Plajı

RİVA KADINLAR PLAJI
RİVA KADINLAR PLAJI

Rahat rahat denize girilebilen, güneşin yakıcı sıcaklığının tüm vücutta hissedildiği, kumlarda rahatça uzanabileceğiniz bir plaj hayali kuruyor olabilirsiniz. Kadınlar plajı; kadınların istediği şekilde denize girebildiği, erkeklerden uzak olan ve denetimlerin yapıldığı bir plajdır. Özellikle tesettürlü kadınların vücudunun güneş vitaminleri alabilmesi için çeşitli düzenlemeler uygulanmaktadır. Elmasburnu plajı, güvenlik önlemleri açısından oldukça güvenilirdir. Ulaşımı toplu taşıma veya özel araçla kolay şekilde sağlanabilir.

Beykoz Riva’da haftanın günü kadınlara özel olarak kullanılır. Hiçbir erkek kadınlar gününde buraya giriş yapamayacaktır. Bölgenin koy olması nedeniyle yakın çevreden erkeklerin dahi göremeyeceği şekildedir. Elektrikli yol taşıma araçları olan kadınlar gününde yalnızca kadın personellerin çalıştığı, özel piknik alanları, lokanta ve locanın olduğu plaj manzara olarak da mavi ile yeşilin buluştuğu bir yerdir. Denizi oldukça temizdir. Riva kadınlar plajı; salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri sadece kadınlara özeldir. Kişi başı giriş ücreti, şezlong ve şemsiye fiyatları her kesimden insanın karşılayabileceği şekildedir.

Kadınlar Plajı Deniz Kullanımı

Riva Elmasburnu tabiat parkı kadınlar plajı hem Anadolu yakası ilçeleri hem de Avrupa Yakası ilçelerinden servis olan bir yerdir. Burada 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsiz olarak, 6-9 yaş arası çocuklar yarı ücretli olarak, 10 yaş ve üzeri çocuklar ise tam ücretli olarak alınır. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak için Beykoz Riva’da kadınlara özel olarak yapılandırılmıştır. Ev ya da iş ortamının yoğunluğuna kısa bir mola vermek için uygun bir tercihtir. Hem fiyatlandırması hem de kalitesi ile başarılı bir yerdir.

Beykoz Riva kadınlar plajı, halk plajları gibi insanların iç içe olduğu bir yer değildir. Şezlonglar belirli mesafelere göre kurulmuştur. Kamelyalar ve localar vardır. Herkesin kendini özel hissedeceği elit bir plajdır. Sadece kadınların arkadaşlarıyla, aile dostlarıyla, aileleriyle gelebileceği bir plajdır. Hiçbir erkeğin sizi görme ihtimali yoktur. Plaj iki tarafı da doğal yükseklik ile çevrili bir koyda bulunur. Denizi rüzgârın yoğun olduğu günlerde dalgalı, rüzgârın sakin olduğu günlerde tabir-i caizse ‘çarşaf gibi’ oluyor. İstanbul’daki birçok plajın aksine yosunlu ve taşı olmayan bir deniz olarak karşımıza çıkıyor. Plajın kumları incecik ve Akdeniz sahillerini aratmayan cinsten kumlardan oluşuyor. Özel soyunma kabinleri, temiz tuvaletler, duşlar, Saklı Sahil restoranı, mesire alanı, büfesi ve çadırlı kamp alanı ile tercih etmesi keyifli bir yer olarak biliniyor. Riva kadın plajı, İstanbul’da günübirlik gidilebilecek oldukça keyifli bir yer. Çoğunlukla muhafazakâr kadınların tercih ettiği düşünülse de rahat, özgür ve erkeklerin bakışından uzak olmak isteyen her kadına açık olduğu için çok sık tercih ediliyor. 2. köprüye yakın olması nedeniyle hem Avrupa Yakası bölgelerinden hem de Anadolu Yakası bölgelerinden kadınlar buraya geliyor. Özellikle cuma günleri oldukça kalabalık bir plaj olarak hizmet veriyor.

Elmasburnu Riva’da Kadınlara Özel Plaj

ELMASBURNU
ELMASBURNU

Elmasburnu, 2011 yılında Tabiat Parkı statüsü kazanmış bir bölgedir. Elmasburnu plajı da Elmasburnu Tabiat Parkı içinde yer alır. 2020 Temmuz tarihinde kadınlara özel olarak açılmış çok da rağbet görmüştür. Her kesimden kadınların tercih ettiği, denize rahatça girilebilen, kumsalda rahatça güneşlenebileceğiniz bir plajdır. Denize girmenin yanı sıra mesire alanı olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Hem piknik yapıp hem de özgürce denizde yüzebileceğiniz imkanları vardır. Kadın kadına kamp yapmak isteyenler için çok doğru bir tercihtir.

Özel aracı olmayan kişilerin toplu taşıma ya da servislerle rahatça ulaşabileceği bir konumdadır. İstanbul’daki en temiz plajlardan biri olan Elmasburnu kadınlar plajı müsait olduğunuz günlerde mutlaka yer ayırtmanız gereken bir yerdir. Bronz ten her kadının hayalidir. Özellikle yaz mevsimi geldiğinde uzun tatillere gidemeyenler, tatile gitse de teni kısa sürede eski haline gelenler sık sık doğal olarak bronzluğa kavuşmayı ister. Bunun için İstanbul’da yanı başınızda bir plaj vardır. Her hafta kolayca ziyaret edebileceğini bir yerdir. Hem ulaşım olarak rahat hem giriş ücreti olarak ucuz hem de konfor olarak başarılı bir plajdır. Bu nedenle açıldığı günden beri oldukça yoğun talep alır.

Riva’daki Tek Kadınlar Plajının Avantajları

İstanbul’da kadınlar plajına gitmek isteyenler çoğunlukla bu isteklerini geri çevirmek zorunda kalır. Çünkü burada alışılageldik kadınlar plajı konsepti her zaman çok kalabalık, kirli denizi olan yerlerdir. Fakat Riva elmasburnu, bu konuda tamamen devrim niteliği oluşturacak bir proje gerçekleştirmiş durumda! Tertemiz bir deniz, konforlu localar, birbiriyle mesafeli şekilde ayarlanmış şezlonglar, kimsenin dışarıdan göremeyeceği coğrafi şartlar ve uygun fiyatlar tamamen buraya özeldir. Haftanın dört günü sadece kadınların kullanabileceği, kadın personelin bulunduğu plajda haftanın üç günü kadın erkek ziyaretçiler kabul edilmektedir. Haftanın geri kalan üç gününde dileyenler tabiat parkında ormanın keyfini çıkarırken dileyenler denize girerek yüzmenin rahatlatıcı zevkine erişebilir. 29 adet loca, 2 adet çocuk parkı, 165 adet piknik ünitesi ve 9 bin m2’lik yürüyüş alanı tamamen sizler için planlanmış ve kullanıma açılmıştır. Beykoz belediyesi bu tasarımları kadınların yaşadığı stresi atabilmeleri için özel olarak düzenlemiştir.

Elmasburnu kadınlar plajı, mavi ile yeşilin buluştuğu koylara bakar. Bu koyda uygun fiyatlı içeriklere sahip restorandan acıktığınız zaman istediğiniz her türlü yiyeceklerle içecekleri sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz evden hazırladığınız yiyeceklerle piknik ünitelerinde keyifle piknik yapabilirsiniz. Burası Beykoz’un kadınlara özel şekilde düzenlenmiş tek plajıdır. İlçede turizm açısından canlılık sağlamak ve kadınlara özgür imkanlar açmak için yapılmıştır. Proje taleplere bakıldığında oldukça başarı sağlamıştır. 2020 yaz aylarında oldukça sık kullanım yaşanmıştır. Sağlık Bakanlığının denetleme yaparak onay verdiği bir projedir. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı analizlerde buradaki deniz kalitesi ölçülmüştür. Beykoz ilçesinde yer alan plajlardan yalnızca Elmasburnu kadınlar plajı deniz suyu ‘iyi’ olarak nitelendirilmiş ve kalite belgesi kazanmıştır. Özellikle tatile gitme imkânı olmayan kadınlar ve çocuklar için fiyat performans konusunda çok başarılıdır. Bu kadar uygun fiyata başka bir kadınlar plajı imkânı İstanbul şartlarında bulunmamaktadır. Riva kadınlar plajı, 227 araçlık otopark imkanına sahiptir. Burada kadınlar araçlarını park ettikten sonra plaja elektrikli servis araçları ile ulaşım sağlanır. Elektrikli servis araçları yine kadın personel tarafından kullanılır.

Modern tesis planlamasına sahip plajda çift vardiya temizlik hizmetleri uygulanmaktadır. Burada çalışan personel tesisin temiz kalması için son derece verimli bir performans göstermektedir. Denizin, mesire alanının, parkların, kumsalın ve locaların daima düzenli ve titiz bir çalışmadan geçirildiği bilinmektedir. Bu nedenle güvenle tercih edilir.

Beykozda bulunan Riva, İstanbul’daki günübirlik tatilcilerin akın ettiği bir yerdir. İstanbul’un birkaç tatil bölgesinden biridir. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olur. Bu kalabalıkta kadınlar rahatça denize giremeyebilir. Bunun için Riva bayanlar plajı kadınların kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz plaj son derece kullanım avantajı sunar. Keyifli bir şekilde istediğiniz durumda eğlenebileceğiniz, kendinize fırsat tanıyabileceğiniz, rahat giysilerle denize girebileceğiniz bir yerdir. Burada hiçbir erkeğin sizi görme olanağı yoktur. Belirli yaş grubunun üzerindeki erkek çocukları dahi plaja kabul edilemez. Koy olarak coğrafi özellikleri diğer bölgelerden burayı koruduğu için güven açısından sorun teşkil etmemektedir.

RİVA ELMASBURNU
RİVA ELMASBURNU