RİVA KADINLAR PLAJI

Riva Kadınlar Plajı

ELMASBURNU PLAJI
ELMASBURNU PLAJI

Riva Kadınlar Plajı güzelliğiyle göz dolduran, temiz sahili ve deniziyle dikkat çeken bir plaj olma özelliği göstermektedir. Bu plaj İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Beykoz’un Karadeniz’e bakan kısmı Riva’da bulunan Riva Sahili bir diğer ismi olan Çayağzı Plajı olarak da bilinmektedir. Riva Sahilin bünyesinde yer alan, kadınlara özel hizmet veren Kadınlar Plajı’na Anadolu Yakası’nda ve Avrupa Yakası’nın 2. Köprü tarafında oturanlar için ulaşım oldukça kolaydır. Bir koyun içinde yer alan Riva Sahili, Karadeniz sularının karakteristik özelliği olarak dalgalı günlerinde bulanık görünürken, durgun günlerinde Ege sahillerini andıran görüntüsüyle dikkat çekiyor. İstanbul ilinde ikamet edenler tarafından yaz ve kış aylarında sıklıkla ziyaret edilen Riva Sahili, temiz kumu ve berrak deniziyle oldukça estetik görüntüler sunmaktadır.

Elmasburnu Plajı ise, Riva Elmasburnu Tabiat Parkı’nın içerisinde yer almaktadır. Görece Riva’ya bakarak daha sakin olan Elmasburnu Plajı, 2011 senesinde Tabiat Parkı olma özelliğini kazanmış Elmasburnu’nun popüler mesire alanlarından birisidir. Elmasburnu Plajı, bünyesinde orman barındırması dolayısıyla sıklıkla tercih edilmektedir. İstanbul’da ikamet edenlerin yaz aylarında zaman geçirmek için tercih ettiği, denize girip serinlediği Riva Sahili’nde Elmasburnu Plajı haftada dört gün olmak üzere bünyesinde yalnızca kadınlara hizmet vermektedir. Plajda localar bulunmakta, elektrikli yolcu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun yanında, koy manzaralı restoran da bulunan Elmasburnu Tabiat Parkı, ziyaretçilerine keyifli bir tatil imkânı sunmaktadır. İstanbul’da tatil yöresi yelpazesinde kadınlara özel çalışan tek sahil olma özelliği gösteren Elmasburnu Plajı içerisinde barındırdığı modern tesisler ile de farkını ortaya koymaktadır. Beykoz Belediyesi sınırlarında yer alan plaj, 9 bin metrekarelik bir yürüyüş alanına da ev sahipliği yapmaktadır. Beykoz Riva Kadınlar Plajı içerisinde çocuk parkı da barındırmakla beraber, ihtiyaçları giderebilmek adına restoran ve büfelerle de hizmet sağlamaya devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından halka açık plajlar kategorisinde onaylanmış olan Riva Plajı, Salı, Çarşamba, Perşembe ve cuma günleri kadınlara hizmet vermekte, kalan diğer günlerde ise ziyaretçilere ortak alanlardan faydalanma imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında kadınlara hizmet verilen günlerde de yalnızca kadın personeller tarafından hizmet verilmektedir. Bir turizm yatırımı olarak görülen, Riva Kadınlar Plajı, bünyesinde 227 adet araç barındırabilecek bir otoparka yer vermektedir. Ziyaretçiler dilerse araçlarını özel otoparklara park ettikten sonra tatillerine tesis içinde bulunan elektrikli taşıma araçları ile devam edebilmektedir.

Beykoz Kadınlar Plajı Hizmetleri

Yaz mevsimlerinin vazgeçilmez üçlüsü olan deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için özel olarak hizmet veren Riva Kadınlar Plajı, halk plajlarının kalabalık lığından yakınan, yalnızca hem cinslerinin olduğu bir bölgede tatil yapmak isteyen kadın müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Sunduğu imkanlar ve kaliteli hizmet anlayışıyla İstanbul’un en temiz plajları arasında yer almaktadır. Kadınlara özel bu plajda, dileyen çocuklarıyla beraber tatil yapabilir. Ancak plaja 6 yaşından büyük erkek çocuklar kabul edilmemektedir. Plaj sahili ve denizin içi kumdan oluşmakla beraber, kadınlar tarafından haftanın dört günü tercih edilen plaj, her kesimden müşteriye ev sahipliği yapmaktadır. Plaj içerisinde bulunan restoran, kafe ve büfelerden alışveriş yapabilecek olmakla beraber dileyen müşteriler dışarıdan yiyecek getirebilmektedir. Ancak plaj içerisinde mangal ve tüp kullanımına müsaade edilmemektedir. Kalabalık günlerde dahi temiz kumu ve denizi ile dikkat çeken Riva Bayanlar Plajı bünyesinde cankurtaran hizmeti sağlayan personeller de bulunmaktadır. Bunun yanında olası acil durumlar için ise sağlık hizmetleri vermek adına, bir sağlık kabini de yer alan plajda dileyen müşterilerin istediği zaman faydalanabilmesi için mescit de bulunmaktadır. Soyunma kabini ve özel kullanımlık duş kabinleri ile de kişisel ihtiyaçları gönül rahatlığıyla giderebilmeye yönelik hizmet de sağlanmaktadır. Şezlonglar ise iki kişilik olmakla beraber, tesis içerisinde yer alan kamelyalarda dileyen müşterilere yemek menüleri sunulmaktadır. Tesis içerisinde özel ihtiyaçları gidermek adına wc de bulunmaktadır. Sağladığı imkân ve hizmetlerle keyifli bir tatil için fırsat sağlayan Beykoz Plajı, her yaştan kadın müşterilere hafta içinde belirlenmiş olan günlerde hizmet sağlamaktadır.

BEYKOZ KADINLAR PLAJI
BEYKOZ KADINLAR PLAJI

Riva Kadınlar Plajı

Elmasburnu içerisinde yer alan, haftanın belirli günlerinde yalnızca kadın müşterilere hizmet verilen plajda evcil hayvan ise kabul edilmemektedir. Bunun nedeni, olası karmaşaları engellemek adına önceden tedbir almak amaçlıdır. Tesis içerisinde dileyen müşterilere masa ve sandalye kullanabilmeleri adına özel olarak kiralama yapılmaktadır. Kadın müşterilere farklı fiyatlandırma yapılmakla beraber, 0-6 yaş grubunda olan çocuklara ücretsiz, daha büyük çocuklara ise farklı fiyatlandırma yapılmaktadır. Daha önceden de belirtildiği üzere, yalnızca kadınlara hizmet verilen günlerde plaja 6 yaşından büyük erkek çocuk kabul edilmemektedir. Plaja dışarıdan ulaşım için çeşitli firmalar turlar düzenleyip servis imkânı sağlamaktadır. Özel aracı bulunmayan ya da servisten yararlanarak plaja ulaşmak isteyen müşteriler internet üzerinden servis konusunda bilgilendirme sağlayabilirler. Bu ulaşım firmaları hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda bulunan müşteriler için ulaşım imkânı sağlamaktadır. Bunun dışında Riva Kadın Plajı bünyesinde, özel elektrikli araçlarla sahile kadar taşıma ve ulaşım hizmeti verilmektedir. Plaj içerisinde sağlanan şezlong, kamelya, loca hizmetleri ücretli olmakla beraber diğer bütün hizmetlerden (wc, duş, bayan cankurtaran, mescit, soyunma kabinleri) ücretsiz bir şekilde faydalanılabilmektedir.

Bayanlar Plajı

Tesis içerisinde, tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 salgınının gerektirdiği önlemler alınmıştır. Yalnızca kadınlara hizmet verilen günler dahilinde kadın personeller tarafından titizlikle dezenfeksiyon işlemleri yapılmakta, tesis içerisinde sosyal mesafe kuralları gözlenmektedir. Soyunma kabini, masa, sandalye ve şezlong gibi ortak kullanım ürün ve alanları, Covid-19 salgını da göz önünde bulundurularak sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tekrar düzenlenmiş, bu gaye ile temizlik ve kontrolleri titizlikle sağlanmıştır.

Kadınlar Plajı bütün günü keyifle geçirmek üzere tasarlanmış geniş kafeteryalarının yanında yeşillik alanları ve temiz sahili ile kadın müşterilere ve çocuklarına hizmet vermektedir. Bünyesinde haftanın yedi günü de yalnızca kadınlara hizmet veren sahiller de bulunan plaj, gürültüden ve karmaşadan uzak bir gün geçirip tatilin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçilere kapılarını açmaktadır. Servis hizmeti alarak bu plajlara ulaşım sağlayan kadın müşteriler yine aynı servis firmalarıyla evlerine yakın bir noktada tekrar gün içerisinde bırakılmaktadır. Çocuklarıyla burayı tercih eden misafirler için bulunan özel çocuk parkları, piknik alanları ile keyifli bir tatil imkânı sağlayan plajda, dileyen müşteriler elektrikli araçları kullanarak veya yürüyerek sahil içerisinde gezintiye de çıkabilmektedir. Riva Elmasburnu sınırları içerisinde yer alan Kadınlar Plajı, yüzme suyu kalitesi, çevre eğitimi ve can güvenliği gibi durumlarda yüksek kalite sağlayan plajlara verilen bir ödül olan mavi bayrak ödülünü de elinde barındırmaktadır. Mavi bayrak ödülü, FEE kılavuzu içerisinde yer alan, belirlenen birkaç kriterin sağlanmasıyla beraber bu plajlara verilmektedir. Kullanıcıların da gösterdiği hassasiyetle temiz bir deniz ve kum imkânı sağlayan bu plaj, bünyesinde sağlamış olduğu çeşitli hizmetlerle haftanın belirli günlerinde kadın ziyaretçiler tarafından tercih edilen, kadınlara özel tatil imkânı sağlayıp hizmet veren tek plaj olma konumundadır. Yalnızca bayanlara hizmet verdiği günlerde, yine bayan personeller tarafından hizmet sağlanan plaj, salgın dahilinde tekrar düzenlenmiş bir şekilde Elmasburnu Kadınlar Plajı olarak, misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir.

RİVA KADINLAR PLAJI
RİVA KADINLAR PLAJI