BEYKOZ RİVA KADINLAR PLAJI

RİVA PLAJI

Riva Plajı

RİVA PLAJI
RİVA KADINLAR PLAJI

 Elmasburnu plajı, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer almakla beraber haftanın 4 günü kadınlara hizmet sunmaktadır. Sunduğu doğal güzelliklerin yanı sıra sahip olduğu imkanlar nedeni ile de plaj severler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tamamen bayanlar için ayrılmış olan alanda toplumun her kesiminden hanımlara ev sahipliği yapılmaktadır. Kadınlara ayrılan günler içerisinde erkeklerin plaja girişi tamamen yasaktır. Bu sayede hanımlar rahat bir şekilde denizin tadını çıkarmaktadır. Plajda çalışmakta olan tüm görevli personelin tamamı bayandır. Yemyeşil alanı ve sunduğu eğlenceli hizmetleri ile her yıl binlerce bayanı ağırlayan bu plaj, son derece temiz ve düzenli bir alana sahiptir. Plaj içerisinde görev yapan can kurtaranlar sayesinde yüzme esnasında yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı güvenlik sağlanmaktadır. Plajın etrafı son derece güvenli olduğundan dolayı Riva kadınlar plajı tesettürlü bayanlar için de son derece güvenilir ve uygundur. Plaj içerisi ve deniz tamamen kumlarla kaplıdır.

Plaj içerisine dışarıdan yiyecek ve içecek getirilebilmektedir. Ayrıca plaj içinde yer alan büfeden de ihtiyaçlarınızı kolay ve hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçisi artan bu plaj temiz havası ve muhteşem denizi ile güzel bir gün geçirmek isteyen tüm plaj severleri ağırlamayı beklemektedir. Özellikle hanımlar tarafından toplu olarak günler düzenlenen bu plaj bayanlar için mükemmel ve son derece eğlenceli bir gün geçirme olanağı sunmaktadır. Beykoz Riva kadınlar plajı diğer plajlara oranla ulaşım konusunda en rahat plajdır. Hafta içi plaj sakin olduğundan dolayı bu günler hanımlara ayrılmıştır. Hafta sonları ise kadın erkek karışık yani karma sistem uygulamaktadır. Son derece temiz ve özenli çalışan personelleri sayesinde plaj son derece hijyeniktir. Soyunma kabini ve şezlong gibi ortak kullanılan alan ve malzemeler düzenli olarak temizlenmektedir. Plaj içerisinde ayrıca oluşabilecek herhangi bir olumsuz sağlık sorununa karşı sağlık kabini hizmeti bulunmaktadır. Yemek yemek ya da çay keyfi yapmak isteyen plaj severler için plaj içerisinde masa ve sandalye gibi gerekli malzemeler bulunmaktadır. Plaj içerisinde yer alan şık restoranı ile oldukça lezzetli yemekler sunmaktadır.

Beykoz Riva Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir?

Riva kadın plajı olarak hizmet veren ve yıl içerisinde pek çok sayıda ziyaretçi kabul eden bu plaja ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’un en gözde ve güzel semtlerinden biri olan Beykoz da yer alıyor olmasından dolayı geniş ulaşım ağına sahiptir. Riva Elmas Tabya caddesi üzerinde yer almakta olduğundan dolayı hem deniz hem de kara yolu ile ulaşım oldukça kolay ve hızlıdır. İETT halk otobüsleri ve şehir hattı üzerinde yer alan vapurlar kullanılarak bu plaja kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Daha konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat etmek isteyen plaj severler ise kendi şahsi araçları ile plaja kolayca ulaşabilmektedir. Sahip olduğu ücretsiz ve büyük otopark sayesinde aracınızı güvenle teslim edebilirsiniz. Elmasburnu sunmuş olduğu tüm bu geniş ulaşım ağıyla plaj severleri ağırlamayı beklemektedir. Ayrıca bu ulaşım ağları dışında metro da kullanılmaktadır.

Elmasburnu Riva plajına ulaşım konusunda sorun yaşayan veya İstanbul’u bilmeyen hanımlar için plajın sunmuş olduğu servis imkânı da mevcuttur. Bu sayede hiçbir sorun yaşamadan kolayca plaja ulaşmak mümkündür. Farklı şirketlere ait olan ayrıca Anadolu ve Avrupa yakalarında faaliyet gösteren özel ticari servislerde bu konuda plaj sever bayanlara yardımcı olmaktadır. Bu sayede eşyalarınızı taşıma ve kaybolma gibi durumlar yaşamaktan kurtulmuş olmaktasınız. Özel servis ücretleri her yaş grubu ve de her ticari servis işletmecisine bağlı olarak birbirinden farklılık gösterdiğinden dolayı net bir fiyat vermek doğru değildir. Kadınlar plajı sunduğu bu güzel imkanlar ile tüm hanımları ağırlamayı beklemektedir. Plaja gidecek olan servisler her sabah saat 06:30 ile 07:00 arasında tüm plaj seven hanımları belirlenmiş olan duraktan alıp 07:00 ile 07:30 arasında plaja ulaşmaktadır. Akşamları ise saat 20:30 ile 21:00 arası plajdan dönüş yolculuğuna başlamaktadır. Plaja giden tüm servisler haftanın 7 günü aktif olarak hizmet vermektedir. Servislerden faydalanmak ve kolayca yer bulabilmek için bir gün öncesinden erken rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Plaj servisleri ertesi gün plaj severleri evlerine en yakın olan caddelerden alıp akşam ise yine aynı yere bırakmaktadır.

BEYKOZ RİVA KADINLAR PLAJI
BEYKOZ RİVA KADINLAR PLAJI

Elmasburnu Plajının Girişi ve Ücretleri Nasıldır?

Riva Elmasburnu plajına gelirken servis için ödenecek ücret dışında diğer tüm hizmetlerden kesinlikle hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sadece yeme içme konusunda ek ücret ödenmektedir. Tuvalet, soyunma odası, denize giriş, duş kullanımı ve masa sandalye kullanımı gibi hizmetlere kesinlikle ek bir bedel ödenmemektedir. Bu anlamda oldukça ekonomik bir plaj olma özelliğine sahiptir. Hanımlara sunmuş olduğu kaliteli hizmetler ve içerisinde yer alan etkinlik alanları ile eğlenceli bir gün geçirme imkânı sağlamaktadır. Plaja gelirken hanımlar gününde kız çocuğu getirme konusunda herhangi bir yasak yoktur. Fakat erkek çocuklarında bu kural geçerli değildir. 7 yaşın üzerindeki erkek çocukları hanımlar gününde plaja alınmamaktadır. Plajda bulunan hanımların özgür ve rahat olması için bu kurala uyulması zorunludur. Yaşça küçük çocukların plaja girişi için kimlik kontrolü yapılmaktadır. Bu nedenle çocukların kimliklerini getirmesi zorunludur. Ailesi yanında olmayan ya da kimliği yanında bulunmayan çocuklar güvenlik amacıyla plaj içerisine alınmamaktadır.

Elmaskum plajına giriş anından çıkış anına kadar güler yüzlü ve işinde başarılı personeller tarafından hizmet alınmaktadır. Elmasburnu kadınlar plajı sunduğu tüm bu hizmetler ve başarılı çalışanları ile Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış örnek bir işletmedir. İçerisinde yer alan yeşil piknik alanları ve tabiat parkından faydalanmak herhangi bir ek bir ücrete tabi değildir. 0-7 yaş aralığında bulunan tüm çocuklardan hiçbir ek ücret talep edilmiyor olması da sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Plaj içerisine evcil hayvan getirilmesi yasaktır.

Elmasburnu Plajının Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Girişte ve plaj içerisinde sadece bayanların bulunması nedeni ile bayanlara rahat hareket edebilme ve tesettürlü bayanların da bu güzel plajdan faydalanabilmesini sağlamaktadır. Riva kadınlar plajı kaliteli ve temiz bir hizmet sunmaktadır. Plaj içerisinde çok sayıda duşa kabin bulunduğundan dolayı hızlı bir şekilde duş alınabilmektedir. Ayrıca sunduğu tuvalet hizmeti de son derece hijyeniktir. Halk plajı olduğundan dolayı tuvaletler personeller tarafından sürekli temizlenmektedir. Yeme içme konusunda içerisinde restoran ve büfe gibi tesisler barındırdığı gibi dışardan yiyecek içecek getirme serbestliği de plaj severlere büyük fayda sağlamaktadır.  Engelli bayan ve erkek vatandaşların tesise ulaşımı ve plajdan en verimli şekilde faydalanması için gerekli olan her türlü önlem alınmıştır. Böylece engelli bireylerde plaj olanaklarından rahatlıkla faydalanabilmektedir. Plajın kendine özel otoparkı bulunması sebebiyle plaj severler araçlarını park etme konusunda sıkıntı ya da sorun yaşamamaktadır. Otoparktan plaja misafirler elektrikli özel araçlarla taşınmaktadır. Namaz kılmak isteyen bayan ve erkekler için tesis içerisinde mescit de yer almaktadır. İbadet etmek isteyen misafirler burada namazlarını rahatça kılabilmektedir. Küçük çocuklu aileler için alışveriş yapmak imkânı sunan büfe bulunmaktadır. Riva bayanlar plajı sunduğu tüm hizmetler ile misafirlerini ağırlamayı beklemektedir.

RİVA KADINLAR PLAJI
RİVA KADINLAR PLAJI