SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

İstanbul Plajları

KADINLAR PLAJI
SARIYER KADINLAR PLAJI

İstanbul bir metropol şehir olarak şehir sakinlerine, yerli ve yabancı turistlere kültürel anlamda birçok öğe barındırmaktadır. Şehrin mavi suları havaların ısınması ile deniz, kum ve güneşi seven herkesi kendisine çekmektedir. Pandemi dolayısı ile evlerinden çıkamayan, yoğun çalışmak zorunda kalan, yaz aylarında İstanbul’dan çıkma şansı olmayan kişilere İstanbul’dan çıkmaya gerek kalmadan deniz keyfi sürebilme imkanı tanınmaktadır.

Alternatif plaj seçenekleri sunan İstanbul Plajları birbirinden güzel ve farklı özellikler barındırmaktadır. İstanbul’un trafik gürültüsünden uzak, sadece birkaç saatlik yolculuk ile ulaşabileceğiniz sahil ve plajlarda tüm stresinizi atabilirsiniz. Huzur ve sakinlik arayanlar için ayrı eğlence isteyenler için ayrı en çok tercih edilenler, hafta sonu ya da hafta içi yoğunluk durumları farklı, sadece kadınlara özel bayanlar plajı gibi daha birçok alternatif seçeneğiniz bulunmaktadır. Özellikle İstanbul’un midyesi, balığı, böreği ve inciri ile meşhur Sarıyer ilçesinde kadınlara özel plajlar bulunmaktadır. 3 adet harika plajı ile aradığınız her şeye gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. Altınkum da yemyeşil doğanın içinde kadınlara özel olarak ayrılmış alanda rahatça güneşlenebilir, spor aktiviteleri yapabilir, saatlerce yüzebilir, dışarıdan kendinizin getirdiği yiyecekleri ve içecekleri tüketebilir ya da tesis içerisindeki restoranlardan ve büfelerden faydalanırken denizin, doğanın, tertemiz, berrak suların ve altın rengindeki kumların tadını çıkarabilirsiniz.

Kadınlara Özel Muhafazakâr ve Diğer Plaj Seçenekleri

Kadınlar Plajı, denize rahatça girmek isteyen kadınlar için özel olarak ayrılan plajları kapsamaktadır. Ancak sadece muhafazakâr kesimlerin değil tüm kadınların hizmet alacağı noktalardır. Bu plajların bazılarında kadınların kullanımı için belli gün ve saatler belirlenmekte, bazılarında ise tamamen kadın kullanımına tahsis edilmiştir. Belirli günleri olan plajlardan, o günlerde sadece kadınlar ve çocuklar yaralanmaktadır. Bu plajlarda kadınların rahat bir ortamda denize girmesi için tüm imkânlar sunulmaktadır. Bu plajlardan birkaçı ise şu şekildedir;

KADINLAR PLAJI
SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI

Sarıyer Kadınlar Plajı

Sarıyer kadınlar plajı genellikle kadınların tercih ettiği, fazla kalabalık olmayan plajlardan biridir. Trafiğe takılmadan rahatça ulaşabileceğiniz bir plajdır. Kimi plajlarda çok fazla sosyal tesis bulunmamaktadır ama gerekli eşyaları yanınıza aldığınızda harika zaman geçirmeniz mümkündür.

Altınkum Kadınlar Plajı

İstanbul/ Sarıyer ilçesinin en meşhur semtlerinden biri olan Rumeli Kavağında yer alan bu plaj sadece kadınlara hizmet vermektedir. Orman karşısında yer alan konumu sayesinde Anadolu Kavağı Yoros Kalesi manzarası sunmaktadır. Bu plajın denizi boğaz içerisinde kalmasına rağmen suları tertemiz ve masmavidir. Deniz suyundan yılın belli dönemlerinde uzman kişilerce numune alınıp laboratuvar ortamında kontrolleri sağlanmaktadır. Bugüne kadar yapılan ölçüm ve kontrollerde İstanbul içerisinde yer alan plajlar arasında en temiz suya sahip plajlardan biridir. Kimse görmeden rahatça denizin keyfini sürmek isteyen kadınların neredeyse ilk tercihi olmaktadır. Gidiş ve dönüş ulaşım ve servis hizmeti sağlayan turlar ile ulaşım giderleri 30 TL olarak belirlenmiştir. (Bu fiyatlama 2020 için geçerli olmakta olup güncel fiyatlar değişebilmektedir.)

Sarıyer Altın kum Kadınlar Plajı içerisinde yer alan tüm tesislerde büfe çalışanları, cankurtaranlar, temizlik görevlileri ve diğer tüm çalışanlar kadın olmaktadır. Bu tarz sadece kadınlara hizmete veren plajlarda gizlilik esas olduğu için plajın çevresi dışarıdan görünmemesi ve rahatsızlık duyulmaması adına branda ile kaplanmıştır. Altınkum Plajı hem plaj hem de denizin tamamı kumdan oluşmaktadır. Plajın adını da bu berrak, altın sarısı kumlardan aldığı söylenmektedir. Bu altın sarısı kumlarla çevrili plajda yiyecek ve içecek girişleri de serbest olmaktadır. Yani kadın arkadaşlarınızla dışarıdan hazırladığınız yiyecek ve içecekleri rahatça tüketebilirsiniz. Altın günlerinize bir renk katmak ve yazın sıcaklığını üstünüzden atmanın en güzel yollarından biri kesinlikle Sarıyer Altınkum Plajı olacaktır. Ayrıca bu plajda çeşitli su aktiviteleri de yapmanız mümkündür. Plajda güzel bir gün geçirmeniz için gerekli olan masa ve sandalye, soyunma kabinleri, restoran, WC, duş alma alanları, gözetleme alanları, acil durumlar için sağlık kabinleri, cankurtaran ekipler, yeterli sayıda personel de çalışmaktadır.

Mavi Bayrağa sahip Kadınlar Plajı, haftanın yedi günü kadın ve çocuk ziyaretlerine açık olmaktadır. Hafta içi sakin olan plaj hafta sonları ise daha yoğundur. Sorunsuz, harika kısa bir tatil deneyimi yaşamak isteyen kişiler gitmeden önce plajı arayıp müsaitlik durumu sorgulayıp aynı zamanda rezervasyon da yaptırabilirler. Fiyatlar konusundan net bilgi alınarak daha sonra herhangi bir sorunla da karşılaşmazlar.

Altın Kum Plajı Ulaşım

Altın Kum’ a ulaşmak istediğinizde çok farklı ulaşım seçenekleri olduğunu bilmelisiniz. Kendi araçlarınız, toplu taşıma ya da servisler kullanılabilir. Trafiğe takılmadan saatler içerisinde ulaşım sağlamanız mümkündür. Özellikle hafta içi o kadar sakin olmaktadır ki kısa sürede plaja ulaşırsınız. Araç imkânlarının sınırlı olduğu zamanlarda kalabalık kadın grupları genellikle toplu taşımaya yönelmektedir. Hacı Osman Metro durağında bulunan 25A sefer sayılı otobüsler sizi direkt plaj önüne getirmektedir. Bu aracı kullanıp son durakta inebilirsiniz. Ayrıca Sarıyer’den hareket eden Rumeli Kavağı minibüs ve dolmuşlarını da kullanabilirsiniz. Tercihiniz bu yönde olacaksa son durakta inip en fazla 5 dakika yürüme mesafesinde kalan Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajına ulaşmanız mümkündür.

Hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin 08.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet veren plajı keyifle sevdiklerinizle kullanabilirsiniz. Avrupa ve Anadolu yakasından dilediğiniz yerden plaja gitme şansınız bulunmaktadır. Nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmiyorsanız plaja gitmeden önce telefon numaralardan arayıp konum ve güzergâh bilgisi alabilirsiniz. Eğer 15 kişi ve üzeri bir kalabalığa sahipseniz özel servis imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz saate sizleri alacak servislerimiz mevcuttur ama kişi sayınız 15 ve üzeri olmalıdır. Aksi taktirde sadece standart saatlerde hizmet veren servisleri kullanabilirsiniz. Bu servisler bulunduğunuz semtlerin belli noktalarında çalışmaktadır. Servis saatleri yaz boyunca sabit kalmaktadır. Servisler sizi bu noktalardan alır ve akşam dönüşte sizi aldığı noktaya bırakır.

Plaj Fiyatları

Her yerde olduğu gibi plajların temizlenmesi, cankurtaran ve diğer giderlerin karşılanması, tesisleri kullanma adına bazı plajlar ücretli bazı plajlar ise ücretsiz olabilmektedir. Ücretsiz plajlarda genellikle sadece WC alanları bulunmaktadır. Bundan dolayı diğer ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız alanlar pek olmamaktadır. Sarıyer Altınkum da bu değerli kumların korunması, gerekli temizlik ve bakımların yapılması ve plaj içerisinde yer alan tesislerden yararlanmanız adına plajı kullanan her bireyden belli cüzi ücretler alınmaktadır. Bu ücretler yetişkinlerde sabit iken çocuklarda ve gençlerde ise yaş unsuruna göre farklı olabilmektedir. Buna göre 2020 yılına göre belirlenen fiyatlar şekildedir;

  • Yetişkin bireylerin 2020 yılına ait fiyatlandırmaları kişi başı 50 TL
  • 10 yaşından büyük olan kız çocukları için kişi başı 50 TL
  • 6 ila 10 yaş aralığında olan çocuklar için kişi başı 20 TL
  • Masaları kullanmak isterseniz 4 kişilik masa sandalye ücreti 30 TL
  • 1 adet şezlong ve şemsiye kullanımı için 30 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.
  • Bu plaj sadece kadınlara özel olduğundan plaja 8 yaşından büyük erkek çocuklar alınmamaktadır. Bundan dolayı girişlerde erkek çocuklar için kimlik kontrolü yapılmaktadır. Sorun yaşamamanız için çocuğunuzun kimliğini mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Ancak bu fiyatlar yıllara göre değişiklik göstermektedir.

SARIYER KADINLAR PLAJI
SARIYER ALTINKUM KADINLAR PLAJI