Bizden Haberler

Gelişmelerden Haberdar Olun

Yenilenen Elmasburnu Kadınlar Plajı

Elmasburnu kadınlar plajı, kapsamlı bir revizyonun ardından yeniden hizmete açılarak vatandaşların beğenisine sunuldu. 138 dönümlük geniş bir arazi üzerine kurulan bu doğal park ve plaj, ziyaretçilere piknik yapma, geziye çıkma ve denize girmek gibi birçok aktivite imkanı sunuyor. Parkın içinde yer alan 9.000 metrekarelik yürüyüş alanı, 165 piknik ünitesi, mavi ve yeşile bakan bir restoran, bir büfe, 2 çocuk parkı ve 29 loka ile donatılmış olan plajıyla hem piknik yapmak hem de deniz keyfi yaşamak isteyen vatandaşları ağırlıyor.

Elmasburnu plajı, haftanın 4 günü sadece kadınlara özel hizmet sunmaktadır. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, sadece kadın vatandaşların kullanımına ayrılan plajda, personel kadın çalışanlardan oluşacak. Plajda, park girişinde ve restoranda görev yapacak personel de kadınlardan oluşacak. Diğer günler ise plaj ailelerin kullanımına açık olacak, böylece herkesin keyifli vakit geçirebileceği bir ortam sağlanacak. Ayrıca, alanda 227 araçlık bir otopark da oluşturuldu. Ziyaretçiler, araçlarını park ettikten sonra plaja elektrikli servis araçlarıyla taşınabilecekler.

Elmasburnu Tabiat Parkı, yenilenmiş ve zenginleştirilmiş haliyle doğa severlere de harika bir deneyim sunuyor. Büyük bir alana yayılan piknik alanları, doğa yürüyüşleri için özel tasarlanmış parkurlar, keyifli restoran ve büfe seçenekleri ile herkesin beklentilerini karşılıyor. Özellikle kadınlara yönelik ayrıcalıklar sunan plaj, rahatlıkla dinlenebilecekleri ve denizin tadını çıkarabilecekleri bir atmosfer sunuyor. Aileler ise diğer günlerde plajın keyfini çıkarırken çocuklarının güvenli bir şekilde eğlenebileceği çocuk parklarından faydalanabilecekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Tatilcilerin Gözde Mekanı Kadınlar Plajı